...
  • Noże i akcesoria

  • Parametry

Sekret ostrych noży

Do jednych z podstawowych narzędzi każdego szefa kuchni możemy zaliczyć noże. Jednak korzystając z nich regularnie, ciężko sprawić, by przez cały czas były odpowiednio ostre. Normalnym mogłoby się wydawać, że z czasem zaczynają one tracić swoje idealne cięcie i wtedy nadchodzi czas, by je najprościej wymienić. Natomiast dzięki odstawianiu noży do dedykowanych stojaków oraz korzystaniu z ostrzałki, wcale nie musi tak być.

Odpowiedni nóż, czyli podstawa każdego dania

To właśnie odpowiednio ostre noże umożliwiają precyzyjne krojenie i siekanie, które później przekłada się na końcowy efekt dania. Z racji na to, jak dużą rolę odgrywają, warto zainwestować w jakościowe narzędzia pracy. Materiały takie, jak stal nierdzewna stosunkowo długo utrzymują swoją trwałość i ostrość, co pomaga zapewniać maksymalną precyzję w kuchni.

Stojak na zestaw noży

Bloki, stojaki czy listwy magnetyczne do przechowywania noży łączą w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Dzięki nim noże są zawsze pod ręką i nie niszczą się w szufladzie, ścierając się o inne sztućce. Stawiając na przykład na stojaki na akcesoria kuchenne, zapobiegamy powstawaniu wszelkich uszkodzeń.

Za to z drugiej strony pełnią także rolę dekoracyjną. Dodając taki stojak do swojej kuchni, wprowadzamy do niej nieco więcej elegancji.

Ostrzałki do noży

Z racji, że ostrość noża to zupełna podstawa przyjemnego i udanego gotowania, warto o nią zadbać. Dlatego też, aż tak istotne jest regularne ostrzenie noży, a w tym pomagają nam właśnie ostrzałki. Korzystając z nich, eliminujemy tępe krawędzie i przywracamy ich nominalną ostrość.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com