...
  • Transport i bezpieczeństwo niemowląt

  • Parametry

Przepis na bezpieczeństwo dziecka – barierki do łóżeczka

Dziecięce łóżeczko to miejsce, w którym maluch spełnia znaczną część swojego dnia w pierwszych kilku miesiącach. Właśnie tutaj nie tylko on odpoczywa, ale i rozwija się. Dlatego szczególnie istotne jest to, aby zapewnić mu komfortowe i bezpieczne warunki. Jak jednak zagwarantować to w odpowiedni sposób?

Ochrona przed upadkiem dziecka

Zamontowanie do łóżeczka dziecięcego barierek w znacznym stopniu podnosi bezpieczeństwo w jego użytkowaniu. Chronią one bowiem niemowlę przed ewentualnym upadkiem, na przykład podczas zmieniania pozycji. W trakcie rozwijania dziecko zaczyna stawać się coraz bardziej ruchliwe i energiczne. Wówczas bardzo często może ono próbować, chociażby wstawać. Bez dodatkowych zabezpieczeń łóżeczka, może to skutkować między innymi upadkiem, a przed tym chcielibyśmy je właśnie uchronić.

Jest to szczególnie ważne podczas snu. Spokojna regeneracja jest istotna nie tylko dla samopoczucia dziecka, ale i dla jego odpowiedniego rozwoju.

Jak wybrać odpowiednie barierki do łóżeczka dla dziecka?

Wybierając barierki warto przeanalizować jego dopasowanie do dziecięcego łóżeczka. Poza estetycznym designem i ładnymi kolorami dobrze jest zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Razem z rośnięciem malucha, powinno się dostosowywać samo łóżeczko, tak aby mógł się w nim bez żadnego problemu zmieścić i czuć się komfortowo. Dlatego też powinno się stopniowo dostosowywać bariery do jego własnych potrzeb.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com