...
  • Kubki szklanki filiżanki kieliszki termosy bidony

  • Parametry

Naczynia na każdą okazję

Chociaż głównym zadaniem kubków, szklanek czy filiżanek jest podawanie w nich napojów, znacząco różnią się między sobą ze względu na swój charakter i przeznaczenie. Jednak kiedy sprawdzają się najlepiej?

Uniwersalne kubki i szklanki

Mimo że każde z naczyń ma swój cel, istnieją też takie, które nadają się niemal do wszystkiego. Do takich rodzajów należą właśnie kubki oraz szklanki. Natomiast nawet pomiędzy nimi istnieją pewne różnice. Zasada jest dość prosta. W szklankach podaje się raczej zimne napoje, podczas gdy w kubkach ciepłe. Zdecydowanie częściej, gdy chcemy napić się wody lub soku, sięgamy po szklanki. Za to chcąc napić się na przykład herbaty w domowym zaciszu, najprawdopodobniej weźmiemy kubek.

Filiżanki, czyli szczególna elegancja

Z reguły są one nieco mniejsze niż kubki i służą przede wszystkim do serwowania kawy lub herbaty. W takim razie, czy można korzystać z nich na przemian z kubkami? Pomiędzy nimi jest jedna znacząca różnica. Ze względu na swój tradycyjny wygląd wprowadzają na stół znacznie więcej elegancji. Filiżanki wykonane z porcelany lub ceramiki świetnie odnajdują się w trakcie bardziej formalnych spotkań, a kubki lepiej sprawdzą się na co dzień.

Kieliszki na specjalne okazje

Wśród nich możemy wyróżnić najwięcej rodzajów. Chociaż służą one do podawania alkoholu, w zależności od danego gatunku, sięgniemy po inny typ kieliszków. Tym samym w naszej ofercie można znaleźć między innymi kieliszki do wina, likieru czy martini.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com